Estetyka na talerzu - okiem psychodietetykaCzy wiesz, że estetyczne podanie posiłku może mieć wpływ na sukces Twojej diety?

Na samym początku coś sobie uściślijmy. Nie zawsze musisz mieć czas na takie kombinacje! To nie tak, że od jutra więcej czasu poświęcisz na kompozycję na talerzu niż na samo gotowanie.

Ok, teraz już mogę przejść do rzeczy. Po co w ogóle ta cała estetyka na talerzu?

- jemy oczami, jeśli coś wygląda ładnie to i my czujemy, że nie tylko jest to smaczne, ale i estetyczne

- to świetny sposób na monotonię! Nie zawsze masz czas, żeby każdego dnia serwować inne dania co jest zrozumiałe. Możesz więc pokombinować na talerzu, dzięki czemu troszkę oszukasz oczy

- cieszy oczy = cieszy żołądek, jeżeli danie podane jest estetycznie daje +10 do smaku

- pamiętaj, że posiłek to nie tylko zaspokojenie głodu, to także przyjemność z jedzenia przygotowanej potrawy, a i czas na rozmowy przy stole z najbliższymi.


Spożywanie posiłków to nie tylko zaspokojenie głodu. To również przyjemność z jedzenia oraz czas dla siebie i bliskich.

Przykład: popatrz na poniższe zdjęcie:To tylko bułka, nafaszerowana twarogiem z jogurtem, szczypiorkiem, rzodkiewką oraz liściem sałaty. Dla ozdoby posypałam kiełkami . I nic więcej! Równie dobrze mogłam ten sam twaróg rzucić na talerz, bułkę położyć i zjeść. Jak widać nawet z najprostszych propozycji można zrobić "coś". Eksperymentujcie!


Jeżeli potrzebujesz pomocy w ogarnięciu swojego odżywiania, chcesz schudnąć, lub potrzebujesz pomocy w ułożeniu planu żywieniowego w dolegliwościach (np. Hashimoto, niedoczynność tarczycy, PCOS, cukrzyca, zaburzenia odżywiania) zapraszam Cię do umówienia wizyty w moim gabinecie dietetycznym w Bielsku-Białej. Kontakt znajdziesz na stronie internetowej Bielski Dietetyk. Zajrzyj na moje kanały w social mediach: Facebook, Instagram.

21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie